Lahana Turşusu Tarifi, Lahana Turşu Nasıl Yapılır – En Güzel Yemek Tarifleri


#turşular #evyapımıturşu

Ev yapımı nefis lahana turşusu tarifi nasıl yapılır ve malzemeleri nelerdir nasıl kurulur, güzel tutması için püf noktaları nelerdir en ufak ayrıntısına kadar video da göstermeye çalıştık, gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Yaptıktan 10 gün sonra hazırdır servis edebilirsiniz. Olup olmadığını anlamak için lahana turşusunu açıp tadına bakabilirsiniz.

Lahana turşu yapmak için en uygun mevsim kış mevsimidir. Ayrıca hastalıklara karşı da vücut direncimizi arttıran ve sağlık açısından da çok tavsiye edilen bir turşu çeşididir lahana turşusu. Hatta mutluluk hormonu salgılatan tek şeyin ev yapımı lahana turşusu olduğu da bilimsel olarak ispatlanmıştır. Bu arada turşu suyu tadını tarif etmem mümkün değil mutlaka deneyin ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Püf Nokta: Lahana turşusunun tam tutması için sirkenin, kavanozun alt tırtıklı çizgisine kadar konulması gereklidir. Kavanoz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun bunu mutlaka bu şekilde yapın her seferinde turşu tutar. Lahana turşusu nasıl kurulur derseniz en önemli püf noktası budur 🙂

En Güzel Yemek Tarifleri, lahana turşusu tarifi video çekimini beğeninize sunar, afiyet olsun.


Kaynak

(Bu Sayfayı Toplam 224 kişi gezdi ve Bugün ise 1 kişi gezdi. Paylaşmayı unutmayın!)

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT