Çikolatalı Kalbi Yumuşak Kek Tarifi – Kevserin Mutfağı Yemek Tarifleri


Kevserin Mutfağından nefis kalbi yumuşak kek tarifi; https://www.kevserinmutfagi.com/kalbi-yumusak-kek-tarifi.html

kalbi yumuşak kek tarifi, akışkan kek tarifi, lava kek tarifi, çikolatalı kek, çikolatalı kek tarifi, çikolatalı kek yapılışı, çikolatalı kek nasıl yapılır

MALZEMELER

3 yumurta,
1 yemek kaşığı şeker,
2 yemek kaşığı tereyağı,
180 g çikolata,
2 yemek kaşığı un,
2 yemek kaşığı kakao,
1 tatlı kaşığı kabartma tozu,
Fırın kapları için tereyağı ve toz şeker.

Kalbi yumuşak kekin hazırlanışı: https://www.kevserinmutfagi.com/kalbi-yumusak-kek-tarifi.html

**********************************

Hani bazen bir rüya görürüz, o kadar güzeldir ki her şey uyandığımızda tekrar uykuya dalıp rüyaya devam etmeye çalışırız. İşte bu Kek de o rüyalar gibi, sonu gelmesin istiyorsunuz yedikçe. Bolonya gezimiz sırasında katıldığımız yemek kursunda yapmıştık. O gün o kadar sevmiştik ki keki hayatımızda yediğimiz en güzel Kek olduğuna karar vermiştik. Türkiye’ye döner dönmez evde deneyip sizlerle paylaşmak üzere fotoğrafladım.

Tarif oldukça basit, ancak daha önce ben mari yöntemi ile çikolata eritmediyseniz veya adını dahi duymadıysanız zorlanabileceğiniz tek kısım orası olacaktır. Ben mari usulü pişirme yazımı okuyarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Tüm püf noktalarına dikkat ettiğiniz ve tariften uzaklaşıp macera aramadığınız takdirde hata yapmanız imkansız.

Bunu sık sık paylaşmaya çalışıyorum zaten, ama yeri gelmişken bir kez daha vurgulamak istedim. Kullanılan malzemeler tarifin sonucunu tariften çok daha fazla etkiler. Temel olarak tarife bağlı kalın ama değişen koşullara ayak uydurarak ufak değişiklikler yapmaktan da çekinmeyin.

Kek fırından çıkar çıkmaz çökmeye başlayacak. Bunun önüne geçmenin yolu yok, kekin doğası bu zaten. Hata yaptığınızı düşünüp panik yapmayın.

Bu arada kekin ortası pişmiyor, çikolata sosu kıvamında kalıyor. Kekleri kapta veya kaptan ters çevirip çıkararak servis edebilirsiniz. Kapları yağlayıp şeker serptiğimiz için kolayca çıkıyor kaplardan. Temmuz’a yaklaşmamıza rağmen halen yaza giremedik ama olur da havalar ısınırsa kekinizin yanına bir top da dondurma kondurabilirsiniz.

Afiyetle kalın…

********************************

Kevserin Mutfağını Takip Edebileceğiniz Diğer Adresler;

https://www.facebook.com/kevserinmutfagicom

https://instagram.com/kevserinmutfagi/

Tarif Küpü uygulamasını indirmek için;

https://itunes.apple.com/tr/app/tarif-kupu/id497267505?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.ikikirpi.tarifkupu&hl=tr


Kaynak

(Bu Sayfayı Toplam 225 kişi gezdi ve Bugün ise 1 kişi gezdi. Paylaşmayı unutmayın!)

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT