Reyhan Şerbeti Tarifi – Kevserin Mutfağı – Yemek Tarifleri


Kevserin Mutfağından Reyhan Şerbeti Tarifi. Yazılı tarif, hazırlanışı ve püf noktaları için tıklayın : http://www.kevserinmutfagi.com/reyhan-serbeti-tarifi.html

Malzemeler:
1 demet reyhan,
1 su bardağı şeker,
1 adet limonun suyu,
3 lt kaynar su.

Limonata, komposto, şerbet… Elimin altında içeceğe dönüştürülecek bir şey bulduğum anda affetmiyorum. Reyhan Şerbeti Tarifi de bu soğuk içecek sevdamın bir sonucu işte.
Geçtiğimiz hafta sonu da pazardan Reyhan aldım değişiklik olsun diye. Biz çok sevdik Şerbeti. Özellikle rengine hayran kaldık. Çok değişik bir renk oluşumu var Reyhan şerbetinin. Sıcak suyla ilk buluştuğu an lacivert bir renk salıyor. Sonrasında mora dönüyor. Limonla buluştuktan sonra da bu harika rengi alıyor. Fesleğen kokusunu seviyorsanız eğer bu Şerbeti beğeneceğinize eminim. Çok hoş, aromatik bir kokusu var. İftarda, sahurda çok severek içtik biz.
Yapımı da çok pratik. Uzun uzun kaynatmaya gerek yok, reyhan sıcak suyu gördüğü an rengini ve aromasını bırakıyor zaten. Dikkat etmeniz gereken tek şey şeker miktarı. Malum damak zevkine göre çok değişebilir bu miktar. Ben çok şekerli içecekleri sevmediğim için normalin biraz altında şeker miktarı. Siz şekeri ekledikten sonra tadına bakıp ihtiyaç duyarsanız ilave yapabilirsiniz.
Benim kullandığım reyhan demeti oldukça büyüktü fotoğrafta da görebileceğiniz üzere. Eğer küçükse satın alacağınız yerdeki demetler, 2 demet kullanabilirsiniz. Şerbet soğuk olarak, mümkünse buzla tüketmenizi tavsiye ederim.
Afiyetle kalın…


Kaynak

(Bu Sayfayı Toplam 111 kişi gezdi ve Bugün ise 1 kişi gezdi. Paylaşmayı unutmayın!)

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT