Pratik Peynirli Pide Tarifi – Kevserin Mutfağı – Yemek Tarifleri


Kevserin Mutfağından nefis pratik peynirli pide tarifi; https://www.kevserinmutfagi.com/pratik-peynirli-pide-tarifi.html
Malzemeler:
1 adet baget ekmek,
200 g eriyebilen türde bir peynir,
5 dilim pastırma,
1/2 çay bardağı zeytinyağ,
1/2 su bardağı domates rendesi,
3 diş sarımsak.
Tarifin hazırlanışını görmek ve çıktısını almak için tıklayın; https://www.kevserinmutfagi.com/pratik-peynirli-pide-tarifi.html
Genellikle Tarifi olan yemeklerin videosunu çekiyorum, ama bu sefer bir istisna oldu ve henüz yayınlamadığım bir Tarifi videolandırdım. Montajı yapılana kadar da yazılı Tarifi paylaşmak istedim. Çok Pratik, bir o kadar da lezzetli bir Pide bu. Hamur yoğurmanıza gerek yok, ekmekle yapılıyor. Ekmek tekrar pişirilirken yanmıyor merak etmeyin, sadece güzelce kızarıyor ve çıkıtlaşıyor. O çıtırlığın güzelliğini anlatacak kelime de bulamıyorum. Tabi siz yine de ekmeği satın alırken olabildiğince az kızarmış olanlardan seçmeye çalışın. Çok kızarmış olursa tekrar fırınlanınca çok daha kolay girebilir yanma yoluna.
Baget ekmek kullandım ben, siz istediğiniz ekmekle yapabilirsiniz. Bu “istediğiniz” kısmına tam buğdaylılar, kepekliler, çavdarlılar vs. hepsi dahil. Pastırma sosunda kullanılan sarımsakla da desteklenince inanılmaz bir lezzet katıyor. Sucuk da kullanılabilir muhakkak, ama bana kalırsa pastırmanın verdiği lezzeti vermeyecektir.
Peynir olarak tel Peynir kullandım. Piyasadaki kaşarların lezzetsizliğinden yıldığım için kaşar almıyorum eve artık. Tel Peynir de kaşar görevi görüyor pekala, üstelik çok daha lezzetli. Peynirleri daha küçük boyutlarda keser veya rendelerseniz eriyecektir. Benim erimiş peynirle ve yerken sünmesiyle ilgili bir sinir harbi durumum olduğu için özellikle tam erimemesine dikkat ettim. Hele dışarıda servis edilen o domates çorbalarına o kaşarı boca ediyorlar da yerken bin bir işkence yaşıyor ya insan sinirlerim bozuluyor resmen benim. Çektikçe geliyor, uzadıkça uzuyor, kopmak bilmiyor. Ya sabır çekerek içiyorum o çorbaları resmen. Birkaç kez kaşar koymayın demeyi denedim her seferinde yine de kaşarlı geldi inadına. Evrenin benimle dalga geçme şekli bu herhalde deyip kabullendim ben de çaresiz:)
Son bir hatırlatma; kullanmanız gereken malzeme miktarı ekmeğinizin büyüklüğüne göre değişecektir. Bu nedenle mutlaka duruma göre ayarlayın hepsini. Sarımsak sevmeyenler sarımsak kullanmayabilir, ancak lezzet konusunda büyük kayıp olacaktır. Son dedim bitiremedim lafımı kusura bakmayın. Ekmeğin üzerinden kapak kesmeyi anlayamadıysanız bu lafı unutun, silin aklınızdan ekmeği foroğrafta gördüğünüz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini düşünüp ona göre hareket edin. Onu da bulamadıysanız birkaç hafta içinde yayınlanacak videoyu bekleyebilirsiniz.
Bunların dışında merak ettikleriniz varsa sormaktan çekinmeyin lütfen.
Afiyetle kalın…
Kevserin Mutfağı Youtube Kanalına Abone Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli;
https://www.youtube.com/user/kevserinmutfagi?sub_confirmation=1
Kevserin Mutfağını Takip Edebileceğiniz Diğer Adresler;
http://www.kevserinmutfagi.com/
https://www.facebook.com/kevserinmutfagicom

https://instagram.com/kevserinmutfagi/
https://plus.google.com/b/115602648930913683788/+kevserinmutfagi
banagore.co
turkishstylecooking.com
https://itunes.apple.com/tr/app/tarif-kupu/id497267505?mt=8
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.ikikirpi.tarifkupu&hl=tr
Tabule Dergi
http://tabuledergi.com/
https://itunes.apple.com/tr/app/tabule-dergi/id636763768?mt=8


Kaynak

(Bu Sayfayı Toplam 74 kişi gezdi ve Bugün ise 1 kişi gezdi. Paylaşmayı unutmayın!)

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT