Soğanlı Nohut Salatası Tarifi – Kevserin Mutfağı Yemek Tarifleri


Kevserin Mutfağından nefis soğanlı nohut salatası tarifi: https://www.kevserinmutfagi.com/soganli-nohut-salatasi-tarifi.html

nohut salatası, nohut salatası tarifi, nohut salatasının tarifi, nohut salatası nasıl yapılır, nohut salatasının yapılışı, nohut salatasının yapımı

MALZEMELER

1 su bardağı haşlanmış Nohut,
1/2 kuru Soğan,
1 adet kırmızı biber,
2 adet salatalık,
1 avuç maydanoz,
2 diş sarımsak,
1/2 limonun suyu,
1 yemek kaşığı zeytinyağ,
1 tatlı kaşığı pul biber,
Tuz.

Soğanlı nohut salatasının hazırlanışı: https://www.kevserinmutfagi.com/soganli-nohut-salatasi-tarifi.html

****************************

Diyette Motivasyon Nasıl Sağlanır?

Diyet ve salata deyince bir çok insanın aklında yüksek ihtimalle “otlamak” temalı espriler canlanır. Pek çok insanın sağlıklı bir beslenme düzenine geçemiyor oluşunun sebebi de toplumun bu bilinçsiz yaklaşımı; insanları yaftalamak ve onlarla dalga geçmekten aldığı keyif; başkalarının doğrularını küçümseyerek kendi yanlışlarını yüceltme çabasıdır belki de. Kalabalık bir toplulukta, örneğin bir iş yerinde, birinin diyet yapmaya başladığını düşünün. İş yerindeki insanların çoğunluğu kişiye destek vermek yerine onu iştah açıcı yemeklerle yoldan çıkarmaya, ne kadar uğraşsa da diyeti devam ettiremeyeceğine/kilo veremeyeceğine ikna etmeye çalışır. En ufak bir kaçamağını görseler “ben demiştim” ile başlayan nutuklar atarlar. Her şeye inat kilo verildiğinde de “nasılsa geri alacaksın” cümleleri başlar bu sefer de. İnsanların çoğu kabul etmese de başkaları başaramasın ister. Başkalarının başarması kendilerine bir şeyin “yapılabilir” olduğunu gösterir ve içten içe bir suçluluk duygusu yaratır. Ama bir şeyi kimse başaramazsa kendisinin de denemesine gerek yoktur. İşte bu yüzden kimsenin başaramaması için elinden geleni yapar.

Bunu sadece kilo verme, diyet yapma çerçevesinde düşünmeyin. Olayı daha genel bir şekilde düşündüğünüzde yaşadığınız farklı örnekler aklınıza gelecektir, hatta belki kendi yaptıklarınızı da hatırlayacaksınız. Herkes bir şeyler için toplumu suçlarken kendinin de o toplumun bir parçası olduğunu unutur çünkü.

O zaman ne yapıyoruz? Öncelikle bir şeyi aklına koymuş insanlara çelme takmaya çalışmıyor, onları her şekilde destekliyoruz. Sonra aklımıza koyduğumuz bir şeyin yolunda giderken insanların çelmelerinin üzerinden atlıyoruz.

Lezzet Algınızı Değiştirin

Salata konusundaki algımızı da yavan yeşillik tabaklarından lezzetli ve doyurucu yemeklere doğru kaydırıyoruz. Bu tariften de göreceğiniz üzere her salata sıkıcı olmak zorunda değil. Hakkı verilerek yapılmış bir salata alelade bir pizza veya hamburgerden çok daha lezzetli olabilir. Aklınızda pizzaları, hamburgerleri, mantıları çok ama çok lezzetli ama ulaşılamaz yiyecekler şeklinde büyütmekten vazgeçin. Diyet yemekler nasılsa yavan, ben de bu yavanlığa alışmak zorundayım diye hiç düşünmeyin, her zaman hem lezzetli hem de sağlıklı alternatifler bulabilir, hatta kendiniz oluşturabilirsiniz.

Sağlıklı olanın lezzetsiz olacağı yönünde bir ön yargınız varsa hala, bir de bu salatayı denedikten sonra konuşalım.

Afiyetle kalın….

********************************

Kevserin Mutfağı Youtube Kanalına Abone Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli;
https://www.youtube.com/user/kevserinmutfagi?sub_confirmation=1
Kevserin Mutfağını Takip Edebileceğiniz Diğer Adresler;
http://www.kevserinmutfagi.com/
https://www.facebook.com/kevserinmutfagicom

https://instagram.com/kevserinmutfagi/
https://plus.google.com/b/115602648930913683788/+kevserinmutfagi
banagore.co
turkishstylecooking.com
Tarif Küpü uygulamasını indirmek için;
https://itunes.apple.com/tr/app/tarif-kupu/id497267505?mt=8
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.ikikirpi.tarifkupu&hl=tr
Tabule Dergi
http://tabuledergi.com/
https://itunes.apple.com/tr/app/tabule-dergi/id636763768?mt=8


Kaynak

(Bu Sayfayı Toplam 129 kişi gezdi ve Bugün ise 1 kişi gezdi. Paylaşmayı unutmayın!)

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT