Çikolatalı Mozaik Pasta Tarifi


Daha önce paylaşmış olduğum mozaik pasta tarifimden biraz daha yoğun bir lezzeti olan, bisküvisinden ziyade yumuşak kısmının daha fazla olduğu bir tarif çikolatalı mozaik pasta. Bir de bu minik minik olduğu için daha şirin sanki. Bu doğum günü partileri için daha uygunken diğeri akşam oturmasına gelenlere ikram edilebilecek bir tarif gibi. Pişmeyen pasta tarifleri arasında en pratik pasta olduğu için en sık tercih edilenlerden biri. Her zaman elinizin altında hazır bulundurma şansınız var.
Pastanızı eğer birkaç gün içinde tüketecekseniz hava almayacak şekilde buzdolabında saklayabilirsiniz. Şimdi yapayım ani misafir ziyaretlerinde çıkarırım diyorsanız da dondurucuda 2-3 ay saklayıp servisten birkaç saat önce buzdolabına alarak servis edilecek kıvama gelene kadar çözdürebilirsiniz.
Mozaik pastayı dondurarak saklayabilirsiniz ama mozaik pastanın dondurucuda saklanması gereken bir tatlı olduğu yanılgısına düşmeyin. Bu fikri ortalığa kim yaydı bilmiyorum ama düzeltilemeyecek kadar yayılmış yanlış bilgilerden biri. Mozaik pasta bir dondurulmuş pasta çeşidi değildir. Sadece herhangi bir kek, poğaça ya da börek gibi dondurarak birkaç ay saklanması mümkündür. Ancak eğer bisküvisi tazeliğini korusun kıtır kıtır olsun diyorsanız dondurma yöntemi sizin için uygun bir yöntem değildir. Dondurulup çözdürüldüğünde bisküvileri yumuşayacaktır. Bisküvisi kıtır bir mozaik pasta yemek için yaptıktan sonra hemen yemelisiniz. Buzdolabında da beklese yine bekleme süresi uzadıkça bisküviler yumuşayacaktır.
Afiyetle kalın…

MALZEMELER
• 1 paket + 1/4 paket (250 g) petit beurre bisküvi,
• 80 g sütlü Çikolata,
• 1 su bardağı süt,
• 1 yemek kaşığı tereyağı,
• 1 yemek kaşığı şeker,
• 1 yemek kaşığı kakao,
• 1/2 su bardağı kalın çekilmiş fındık.

Çikolatalı Mozaik pastanın hazırlanışı, püf noktaları ve porsiyon bilgilerine bu linkten ulaşabilirsiniz; https://www.kevserinmutfagi.com/cikolatali-mozaik-pasta-tarifi.html

***********************************

Kevserin Mutfağını Takip Edebileceğiniz Diğer Adresler;

https://www.facebook.com/kevserinmutfagicom

https://instagram.com/kevserinmutfagi/

Tüm yazılı ve videolu tariflerime kolayca ulaşabileceğiniz Tarif Küpü uygulamasını indirmek için;

https://itunes.apple.com/tr/app/tarif-kupu/id497267505?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.ikikirpi.tarifkupu&hl=tr


Kaynak

(Bu Sayfayı Toplam 217 kişi gezdi ve Bugün ise 1 kişi gezdi. Paylaşmayı unutmayın!)

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT